Improwizacja jest niezwykle przystępną formą teatralną, która rozwija spontaniczność, kreatywność oraz pomaga odblokować wewnętrzny potencjał.
Twórcza ekspresja drzemie w każdym z nas, a sztuka improwizacji pomaga wydobyć z człowieka ukryte nakłady kreatywności i dystansu do siebie.
Jest to forma rozwijająca również współpracę- zarówno pomiędzy aktorami, jak i między nimi,
a publicznością.
Impro na Fyrtlu powstaje głównie dlatego, że brakuje w Poznaniu inicjatywy o podobnym charakterze. Festiwal wzbogaci kulturalno-artystyczną scenę Poznania, posłuży poszerzeniu świadomości dostępnych form kulturalnych, zapewniając uczestnikom rozrywkę. Przyczyni się także do popularyzacji tego rodzaju ekspresji teatralnej, wraz z jej ogromnym potencjałem integracyjnym.

ARTYŚCI

La Vida Impro

Poznań
Napisać, że La Vida Impro to inicjatywa trzech kolesi organizujących eventy, składające się z serii improwizowanych gier, to jak nie napisać nic.
Chłopacy pozwolą Ci odkryć, że wyobraźnia nie ma granic, przyprawiając to dużą ilością śmiechu, ironii i absurdu.
Skład:
Jan Zamir Chojnacki
Cyprian Natkaniec
Michał Rutkowski

ImproBrać

Poznań
Grupa poznańskich komików, którzy rozbawiają publiczność poprzez improwizacje teatralno-kabaretowe. W skład grupy wchodzą aktorzy poznańskich kabaretów (Czesuaf, Czołówka Piekła, Wyjście Ewakuacyjne), wielokrotnie nagradzanych na najważniejszych festiwalach kabaretowych w całej Polsce, m.in. na Przeglądzie Kabaretów PAKA w Krakowie. Spektakl składający się z różnorodnych, improwizowanych krótkich form (gier i piosenek) tworzony jest na żywo przy aktywnym udziale publiczności.

Drukała, Poprawa, Ratajczak

Poznań
Trzech gości, którzy grywali ze sobą przy różnych projektach, choć w trójkę nigdy oficjalnie nie byli w jednej grupie. Na maraton stworzą ją na chwilę, zaraz potem pewnie się rozpadną. Tym samym wznoszą jednorazowość i niepowtarzalność impro na jeszcze wyższy poziom.

The Szpalers

Kraków
Świeży powiew w świecie Improwizacji, prosto z Krakowa. Osiem różnych charakterów, stylów, bytów – które wspólnie tworzą improwizowaną mieszankę wybuchową. Historie zarówno proste jak i szalone, śmieszne i wzruszające – w zależności od tego, którą nogą wstaliśmy danego dnia. Przyjdź i zobacz co nam w duszach gra!

Leniwe Impro

Poznań

Grupa Leniwe Impro co miesiąc wraz z publiką tworzy niepowtarzalne scenki dzięki improwizacji scenicznej. Komediowe wariacje na kolację. Skosztuj Leniwych!

Kurnik Impro

Nowy Tomyśl
Pochodzimy z Nowego Tomyśla i okolic, a na scenicznym wybiegu działamy od 2014 r. W swojej krótkiej ale ciekawej historii, zaliczyliśmy ponad 70 występów scenicznych. Osiągnęliśmy już także małe co nieco, mianowicie zdobyliśmy Nagrodę Publiczności na Zielonogórskim Festiwalu Improwizacji i Humoru IMPROH 2016. Bardzo upodobaliśmy sobie krótkie formy, które są świetną zabawą dla przybyłej publiczności, a to ona jest dla nas najważniejsza. Robimy wszystko, żeby przybyli na salę goście poczuli się wyluzowani, zadowoleni i naładowani pozytywną energią.
Skład:
Julita „Ulka” Adamczak , Olga „Olgi” Mazurek-Lipka, Dawid „Popos” Poprawa, Łukasz „Ryba” Kwiecień, Jędrzej „Picek” Szymkowiak, Krzysztof „Krzysiu” Wyrwał, Radosław „Hrabia” Obrębowski, Marcin „Biały” Białecki.

Ula i Patryk Improwizują

Zielona Góra
Duet grający spektakle improwizowane. Bez scenariusza, planu, w oparciu o własne umiejętności i wzajemne zaufanie.

Szapoba

Poznań/Kraków
Duet mieszany, krakowsko-poznański.

Bilety dostępne w lokalach:

WIRAŻ PUB (Pl. Bernardyński 2/2, Poznań)
KOLEJKA PUB (Ul. Wielka 27/29, Poznań)

 

19:00 Otwarcie bramek i lokalu dla publiczności

20:00 Rozpoczęcie festiwalu, zapowiedź

20:10 Kurnik Impro

20:40 Zapowiedź

20:45 Improbrać

21:15 Przerwa

21:25 Konkurs

21:30 Leniwe Impro

22:00 Zapowiedź

22:05 Drukała, Poprawa, Ratajczak

22:35 Konkurs

22:40 La Vida Impro

23:10 Zapowiedź

23:15 The Szpalers

23:45 Zapowiedź

23:50 Ula i Patryk Improwizują

00:20 Zapowiedź

00:25 Szapoba

00:55 Zakończenie festiwalu